Úspěch na Jarní ceně českých sládků

26.3.2023

Úspěch na Jarní ceně českých sládků..

Včera skončil 15. ročník největší soutěže piv z minipivovarů v Evropě - Jarní cena českých sládků. Na místě byl i jako degustátor náš sládek Prokop Herák.
Na tuto dvoudenní akci, která proběhla v pátek a v sobotu 24. a 25. března v Pivovarském dvoře Zvíkov, se do 15 kategorií přihlásilo 149 pivovarů se 709 vzorky piv. Akce se tradičně uskutečnila v hlavním sále Pivovarského dvoru Zvíkov, pod patronátem Českomoravského svazu minipivovarů.
Aby bylo na Jarní ceně českých sládků možné všechny vzorky zhodnotit, je akce od roku 2018 dvoudenní a o její rychlý a kvalitní průběh se v zákulisí stará více než 20 lidí. V letošním roce hodnotilo piva 94 degustátorů v deseti základních degustačních komisích a 4 finálových komisích. Českomoravský svaz minipivovarů všechny degustátory vybírá velmi pečlivě a degustují konsensuálním způsobem. Musí se tedy dohodnout, které pivo je natolik dobré a kvalitní, aby postoupilo do dalšího kola. Stejně tak se musí na závěr dohodnout, které pivo zvítězí.
Do nejprestižnější kategorie světlý český ležák se přihlásilo cca 180 vzorků piv. A teď se podržte! Náš Lednický ležák 12 se dostal až do finále mezi 9 nejlepších ležáků, které bylo možné na soutěži ochutnat. Stejně tak bodovala i naše IPA 14, která se v kategorii India Pale Ale probojovala z cca 60 vzorků až do finálové devítky.
Je to pro nás obrovský úspěch a jsme nadšení, že z tolika báječných piv se ta naše dostala mezi nejlépe hodnocená. A i když nám bedna utekla, budeme se snažit, aby jsme na ni příště stáli. Děkujeme všem příznivcům pivovaru za podporu a rádi se s vámi sejdeme například u sklenice našeho poctivého ležáku.
FOTO: Českomoravský svaz minipivovarů


Kompletní výsledky a celý článek o soutěži najdete ZDE
Rezervujte si místa v restauraci a přijďte ochutnat TOP řemeslný ležák.