16.01.2023

Obnovujeme tradice v Lednici

Obnovujeme tradice v Lednici

V Eisgrubu milujeme tradice a proto jsme se rozhodli, že je vrátíme do Lednice stůj co stůj!

Domácí zabijačky byly kdysi na denním pořádku. Dnes už na ně lidé většinou jen vzpomínají. V dobrém. V dřívějších dobách se zabijačky konaly výlučně v zimních mrazivých měsících, kdy bylo možné množství sádla, masa, ale hlavně výrobků z vnitřností lépe uchovat. Chtěli jsme navázat na tuto tradici, která už dnes není na běžném pořádku a připomenout vám, že zabijačka je společenskou událostí.

Naše první Pivovarská zabijačka proběhne v sobotu 28. ledna, a dozvíte se tam, jak to na takové zabijačce chodí, ochutnáte vepřové pochoutky přímo od řezníka, naši novinku - pivní svařák, domácí Honzovy buchty a další dobroty. Zahraje nám k tomu přijde svérázný harmonikář Petr Sklář a chybět nebude ani posezení a ohniště a slivovice na zahřátí. A pokud to s ní trochu přeženete, můžete se ubytovat u nás v Resortu Eisgrub.

Fašank v Lednici

A teď pozor! U nás na jižní Moravě mu říkáme Fašank, ale zbytek republiky zná tento svátek spíše jako Masopust. Masopustní období, je část roku nacházející se v době od Tří králů do masopustního úterý. Jedná se o období, které je velmi bujaré, plné veselosti, zábav a bezstarostnosti, kdy výjimečně neplatí žádné předpisy a pravidla.

My tento svátek, který přichází na řadu před popeleční středou, oslavíme v sobotu 18. února s nemladší lednickou chasou za podpory obce Lednice. Těšte se na průvod obcí v maskách, do kterého se s dětmi sami můžete zapojit, vystoupení dětí z lednické chasy v pivovaru, cimbálovou muziku, masopustní veselí, speciální víkendové menu a další doprovodný program. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi a bude to velká zábava.

Více informací o akci najdete v kalendáři akcí.

Tak už chystáte masky?

Navštivte nás, těšíme se!

Adresa
Břeclavská 368, Lednice

Odebírejte naše novinky a neunikne Vám žádná akce